AutoWorld Dergisi, Eylül 2015 sayısında HGS arıza ekipmanlarına şu şekilde değindi:

HELLA GUTMANN SOLUTIONS ile Geleceğinize Yatırım Yapın

Türkiye’nin köklü mümessillik firmalarından İntermobil, kamera bazlı İleri Sürüş Destek Sistemleri’ni (ADAS) kalibre etmeyi sağlayan Hella Gutmann Solutions’ın Kamera Sensör Kalibrasyon Cihazı’yla (CSC-Tool) sektörü tanıştırıyor.

Sürüşe ve yol şartlarına duyarlı farlar, otomatik mesafe kontrol sistemleri, çarpışma önleyici frenleme sistemleri ve şerit takip sistemleri gibi kamera bazlı güvenlik sistemleri artık günümüz araçlarının standart donanımlarında yerini almaya başladı.

Lastik balans ayarı veya cam değişimi gibi göreceli olarak basit işlemlerden sonra bile bu sistemlere ait sensörler ve kameralar kalibre edilmeli ve çok hassas bir toleransla ayarlanması gerekiyor. Ne yazık ki bugüne kadar bu işlemleri yapabilmek, sadece araç üreticilerinin sağladığı sistemlerle mümkün olabiliyordu.

Şimdi Hella Gutmann Solutions, uygun fiyatları ve pratik kullanımları ile yetkili servisler için alternatif ikinci bir sistem olanağı sağlıyor. Ayrıca Kamera Sensör Kalibrasyon Cihazı (CSC-Tool) ile bağımsız servisler; özellikle de cam, kaporta ve şasi tamirhaneleri için geniş kapsamlı ve esnek bir çözüm sunuluyor.

Geniş bir marka araç yelpazesi ve İleri Sürüş Destek Sistemi (ADAS) ile uyumlu ve modüler Kamera Sensör Kalibrasyon Cihazı (CSC-Tool) ile ekstra rot-balans sistemleri, lift, kanal gibi bir ekipmana ihtiyaç duyulmadan kalibrasyon yapılabiliyor.

Kaynak: http://autoworlddergisi.com/hella-gutmann-solutions-ile-geleceginize-yatirim-yapin/

Basında HGS: AutoWorld Dergisi